Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

+11
Ciasteczko Imbirowe
Daniel
Jagmin
Jan Paweł 2
Noobirus
Castelviator
Rag.
Gris
Kypnotic
Izzy
Skavenloft
15 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Daniel Fri 03 Nov 2023, 07:19

Polecam, ja prowadziłem to krótko, ale bardzo dobrze się bawiłem. Miałem w przygodzie farmę świnioludzi jak z Orwella, miałem (nie aż tak bardzo) odległe Kobiałkowe Góry do zwiedzenia czy miejscowości typu Złomkowo Kolonia, albo Rakietowo Górne. Ogólnie rzecz biorąc to całkiem wesoła apokalipsa. Zapewne autorzy oryginalnego Gamma World przewracali się w grobie. A jeśli sobie przygotujesz karty z możliwymi Originami (ja tak zrobiłem), to tworzenie postaci jest banalnie szybkie, więc gra ma szansę być podjęta niemal z marszu. Ot, gracz ciągnie dwie karty z talii Origins, ma więc już wszystkie zdolności przed sobą, uzupełnia kartę postaci o współczynniki, zaznacza ptaszkiem na handoucie zawierającym tabelkę broni i pancerza co ma, ciągnie z talii mutację Alpha i sprzęt Omega - i już można działać, a wszystko jest na kartach przed Graczem rozpisane.
Daniel
Daniel
Level 10
Level 10

Posts : 14
Join date : 2023-11-02

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Skavenloft Fri 03 Nov 2023, 07:24

Aż mi się "Wesele w Atomicach" przypomniało Very Happy
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Daniel likes this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Ciasteczko Imbirowe Fri 03 Nov 2023, 12:00

Muszę się za poznanie czwartej edycji DeDeków kiedyś zabrać, bo właśnie często jest porównywane te DeDeki wyklęte do trzeciej edycji Młotka, co brzmi dla mnie akurat bardziej jak zaleta xD fakt, poprowadzić niepoprowadziłem, ale podobało mi się co tam się mechanicznie wyrabiało. W sumie jakby nie patrzeć to taka beta wersja Genesys. Jedyne baty jakie należały by sie trzeciej edycji to skiepszczony po całości format, który mocno podbił cenę. Then again, Soulboundowi też się obrywało za to, że nie ma rzucania k100 na Cichy chód na wsi Razz
Słyszałem coś o inbie związanej z tym, że sporo materiałów do D&D4e były cyfrowe i obecnie ta baza jest martwa, ale nie robiłem riserczu pod tym kątem, więc całkiem możliwe że coś kręcę xD'
Ciasteczko Imbirowe
Ciasteczko Imbirowe
Level 1
Level 1

Posts : 1
Join date : 2023-11-02

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Skavenloft Fri 03 Nov 2023, 13:23

Niestety to prawda, WotC odważnie wtedy eksperymentowało z cyfrowymi dodatkami, serwisami itp - i większość tego przepadła w mroku dziejów.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Noobirus Fri 03 Nov 2023, 13:34

Największym problemem, jeśli zależy nam na wersji PL, to to że po polsku wyszły tylko 3 podręczniki.
W pozostałych bazowych podręcznikach są najfajniejsze rzeczy + niektóre klasyczne postacie z D&D (Bard, Mnich etc.)
Miałem nowego gracza, który był wściekły że nie mógł grać przy moim stole mnichem, bo nie miałem jednego z podstawowych podręczników.
w 4e mnich z tego co kojarzę był o wieeele bardziej skomplikowany, miał fokusy ki, bardzo manipulował swoim położeniem na polu bitwy i mógł przesuwać innych + mógł aktywować różne style walki po każdym ataku. Gracz powiedział, że to debilne, i mnich powinien walić tylko unarmed attack i elo.
Noobirus
Noobirus
Level 1
Level 1

Posts : 3
Join date : 2023-11-01

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Skavenloft Fri 03 Nov 2023, 13:43

Panie kochany, ja edycję polską skreśliłem z miejsca lata temu. A 4e kładzie ogólnie ogromny (chyba największy ze wszystkich edycji) nacisk na pozycję na polu walki, odległości, stawianie magicznych ścian, pole rażenia itp.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Adam Sat 04 Nov 2023, 18:52

Rag. wrote:4e to nalepsze DD, chociaż nadal PF2, szczególne teraz jak wyszedł remaster górą!

Chcesz powiedzieć więcej w czym pf2 remaster > pf2?
Adam
Adam
Level 10
Level 10

Posts : 50
Join date : 2023-11-03
Age : 30
Location : Warszawa

https://konkwistadorzy.blogspot.com

Skavenloft and Alicja like this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Alicja Sat 04 Nov 2023, 23:11

I w sumie w ogóle co nieco o tym jakie są najważniejsze zmiany i dlaczego tak.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Jan Paweł 2 Mon 06 Nov 2023, 13:30

wyrzucono wszystkie westyże D&D (alignment, nazwy czarów + szkoły magii), dodali holy/unholy zamiast alignment damage, przebudowali klasę wiedźmy, trochę pozmieniali wizarda i kleryka, dodano reposition jako manewr i poprawili disarm, plus duzo mniejszych pierdół
Jan Paweł 2
Jan Paweł 2
Level 1
Level 1

Posts : 6
Join date : 2023-11-02

Alicja and Adam like this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Stellariusz Tue 21 Nov 2023, 12:19

4 edycja w ogóle istniała?

Stellariusz
Level 10
Level 10

Posts : 39
Join date : 2023-11-21

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Skavenloft Tue 21 Nov 2023, 23:53

Owszem, i jest powszechnie uważana za najgorszą (i chyba nawet najsłabiej się sprzedającą) edycję dedeków. A szkoda, bo ją strasznie lubię :/
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Zennon Wed 22 Nov 2023, 09:34

4th to też ludzi strasznie wpieniła dojeniem kasy. Bo najpierw 3 i nowe poderki + d20. Potem 3.5 która miała być spoko kompatybilna, no ale tak nie do końca była i kto by chciał grać w starą i gorszą, nie? A potem dowalili 4, nowa licencja, nowe zasady, jakieś dziwne pomysły na abonamenty.

Zennon
Level 10
Level 10

Posts : 58
Join date : 2023-11-01

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Skavenloft Wed 22 Nov 2023, 11:45

Co gorsza, podręczniki do 4e były skonstruowane w bardzo specyficzny sposób: w każdym poderku było mało ras i klas, ale każda dostawała multum opcji. W praktyce oznaczało to, że:

a) albo dostałeś to, co chciałeś, w podręczniku, który kupiłeś i w zasadzie nie masz potrzeby kupowania kolejnych (bo np. chciałeś grać elfem wizardem, w podstawce jest pierdyliard opcji dla elfów i wizardów, więc po co ci więcej?)
b) nie dostałeś tego, co chciałeś, i musiałeś cierpliwie czekać, aż wyjdą kolejne podręczniki, żeby móc je kupić dla tej jednej rzeczy, na której ci zależy. A żeby mieć wiele opcji — trzeba było mozolnie kolekcjonować wszystko. Na przykład chcesz grać gnomem mnichem? Sorry, oprócz wielkiej trójcy musisz dokupić jeszcze dwa osobne suplementy. A przecież gnom mnich to nie jest jakaś specjalnie wyszukana, egzotyczna kombinacja, we wcześniejszych edycjach to było w podstawce — a tu nagle nie jest.

To było szalenie irytujące gdy ta gra dopiero wychodziła i nie dało się wszystkiego kupić za jednym zamachem.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Stellariusz Wed 22 Nov 2023, 19:12

Z mojej perspektywy DnD 4ed, jest czymś podobnym do WH 3ed.

Nigdy nawet nie miałem okazji zobaczyć na oczy.

Stellariusz
Level 10
Level 10

Posts : 39
Join date : 2023-11-21

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Alicja Sun 26 Nov 2023, 00:40

Stellariusz wrote:Z mojej perspektywy DnD 4ed, jest czymś podobnym do WH 3ed.

Nigdy nawet nie miałem okazji zobaczyć na oczy.

W obu przypadkach jest czego żałować.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e - Page 2 Empty Re: Powoli wracam do Dungeons & Dragons 4e

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum