Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaki szpej rozstawiacie na stole?

+4
Alicja
Jagmin
Tarkis
Władca Piwnicy
8 posters

Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Władca Piwnicy Sun 12 Nov 2023, 12:18

Dobra, zapytałem o elektronikę w trakcie sesji, to teraz czas na analogowe rekwizyty. Co rozstawiacie na stołach, żeby był klimat? Cool Razz
U mnie czaszki stały się znakiem rozpoznawalnym. Powiedźmy sobie szczerze... czaszki pasują do każdej konwencji! Moi Gracze dobrze wiedzą, że ich MG rozstawia ekran,  potem czaszki i dopiero można zaczynać grać. Nie zawsze wszystkie są w użyciu, ale zawsze jakieś czaszki na stole są. Gracze sobie nawet zaczęli układać teorie o wpływie rozstawienia czaszek, a miejscu siedzenia Gracza i wynikach rzutów. Czaszki nawet otrzymują w prezentach od Graczy (i nie tylko od nich) Suspect
Jaki szpej rozstawiacie na stole? Czaszk10
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Tarkis Sun 12 Nov 2023, 15:34

Żadnych czaszek, sztyletów czy starych pergaminów - zajmują drogocenne miejsce, które można spożytkować na chipsy, orzeszki i napoje Wink

A poważniej, to ja tylko ewentualnie jakaś mapkę+ portrety NPC - ale to te związane z konkretną sesja.
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Alicja likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Jagmin Sun 12 Nov 2023, 16:51

To co napisałem w wątku o elektronice. Elektronika dla mnie jest jednocześnie narzędziem oraz rekwizytem. Ostatnio zbudowałem sobie prosty cyberdeck z wgranymi programami tekstowymi, które może przydać się podczas sesji, ale uznałem, że jest tego za mało, a ja nie mam dość czasu, by to naprawić, więc teraz przeznaczę ten sprzęt do czegoś innego. Teraz przyszło mi do głowy, że mogę podpiąć jedną z moich malinek do mini projektora i robić odprawy przed misjami. A całość sterowana przez tablet. Mam też w planie zrobić księgę magii w postaci analogowej jako rekwizyt oraz cyfrowej, też jako rekwizyt, żeby gracze zamiast recytować mi formułki z podręcznika używali "prawdziwych" zaklęć. Do SR ideolo.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Alicja Sun 12 Nov 2023, 16:59

Jak gramy z matą taktyczną, to na stole są mata i figurki. Poza tym bywa, że pojawi się mapa okolicy i/lub jakieś handouty. Żadnych bibelotów tylko dla "klimatu", na stole i tak zwykle brakuje miejsca.

Obowiązkowa jest natomiast herbata w dużej ilości.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Skavenloft Sun 12 Nov 2023, 17:04

Jeśli gram online, to na stole mam laptopa, mikrofon, kartkę, długopis, miskę chrupków, kubek herbaty i jakąś przypadkową kostkę, zazwyczaj k6.

Jeśli gram na żywo, to na stole mam laptopa, kubek herbaty, miskę chrupków, kostki, kartki, ołówki, jak trzeba to ekranik, matę do gry i podręczniki, plus szpej przyniesiony przez graczy (czyli zazwyczaj karty postaci, przybory do pisania, kostki, przekąski itp).

Jak prowadzę na konwencie czy gdzieś w gościach to staram się przynosić miskę kostek, żeby każdy mógł sobie wybrać coś do grania. Nie za dużo - zwykle ze 100-200 sztuk.

I w sumie chyba tyle.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Władca Piwnicy Sun 12 Nov 2023, 17:57

Wiecie... mapki itp. rekwizyty mają jakieś tam uzasadnienie na sesji. Mi raczej chodzi o rzeczy, które są "sztuką dla sztuki" i nie mają praktycznego zastosowania; patrz - czaszki.
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Jagmin Sun 12 Nov 2023, 18:01

Słoiki z kośćmi się liczą? Generalnie ja nie uznaję ozdób, które nie mają żadnego celu. Muszą to być albo rekwizyty używane w grze, albo w rzeczywistości. Świeczek nie palę. Czaszek nie zbieram. Mam miecze, w tym świetlny, ale ich NIE WOLNO używać na sesji. Ogólnie rekwizyty muszą być bezpieczne i nie chodzi mi o piankową broń do LARP. Granie przy stole to nie arena.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Skavenloft Sun 12 Nov 2023, 18:08

To nie mam zwyczaju. Stół ma dla mnie czysto utylitarny charakter i nie czuję potrzeby dekorowania go — ani nie miałem nigdy graczy, którzy by sobie czegoś takiego życzyli albo sami to robili. Na larpach jasne, czemu nie - ale od lat nie gram w larpy, więc to w sumie raczej wspomnienie, niż coś, coś aktualnego w moim przypadku.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Michał Z. likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by GBW Fri 17 Nov 2023, 12:39

Zależy od sesji/kampanii. Kiedy prowadzę na żywo, to zwykle zapraszam graczy do siebie, więc stawiam na stole jakieś napoje czy chrupki, albo jak żonkę najdzie to coś ugotowanego/upieczonego na tę okazję Smile Do tego oczywiście szklaneczki, ołóweczki, gumki, strugawki, jakieś materiały dla graczy. Generalnie jak gracze do mnie wpadają, to nawet nie muszą ołówka mieć.

Poza tym większość gier które prowadzę mają jakąś opcję na granie z figurkami i gridem, więc z tego czasem korzystamy (choć nie zawsze). Bardzo lubię natomiast wszelkie ekrany MG, więc nawet jak nie mam ekranu dedykowanego pod jakąś grę, to sobie radzę inaczej Cool

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Img_2011
GBW
GBW
Level 10
Level 10

Posts : 10
Join date : 2023-11-06
Location : Kraków

Skavenloft and Władca Piwnicy like this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Władca Piwnicy Sat 25 Nov 2023, 13:05

GBW wrote:Bardzo lubię natomiast wszelkie ekrany MG, więc nawet jak nie mam ekranu dedykowanego pod jakąś grę, to sobie radzę inaczej Cool
Tak, ekran MG to dla mnie niejako "podstawa" stołu Cool
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Automatt Wed 29 Nov 2023, 18:54

Moją ulubioną rzeczą na stole (oprócz kości, notatek, poderka i ołówków) są żółte samoprzylepne karteczki. Zawsze staram się mieć ze sobą bloczek – bardzo ułatwiają śledzenie różnych drobnostek, które mogłyby po prostu umknąć pod wpływem chwili.
Automatt
Automatt
Level 10
Level 10

Posts : 15
Join date : 2023-11-01

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Skavenloft Thu 30 Nov 2023, 00:01

A tak, karteczki złota sprawa, nawet podczas prowadzenia online mam często pod ręką.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by gadamzaduzo Thu 30 Nov 2023, 11:11

Na stole zawsze jest za mało miejsca ale teraz pomyślałem o szpeju na biurku. Na przykład na świątecznej sesji miałem światełka widoczne na kamerce albo sok w kuflu jak się grało krasnoludem.
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Jaki szpej rozstawiacie na stole? Empty Re: Jaki szpej rozstawiacie na stole?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum