Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GenAI - tekst, obrazy, design

+6
Diabeł
Alicja
Michał Z.
gadamzaduzo
Skavenloft
Tarkis
10 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Tarkis Sat 04 Nov 2023, 13:15

Hej,

Używacie AI do generowania hand-outów, opisów, obrazków innych pomocy?
Dla mnie to naprawdę fajne narzędzie do:

1. [ChatGPT] Generowania pomysłów na sesję - np. jakie rytuały, czy tradycje mogą pojawić się podczas sesji Blades In The Dark podczas teatralnego występu:

Spoiler:

2. [ChatGPT + Microsoft Designer]  Generowania tekstów i layput do handoutów - tu wycinki z rubryki porad w lokalnej gazecie prowadzonej przez magiczną żabę: LINK

3. [MidJourney] Obrazki do AP z sesji - tu kadry z finału telenoweli "El sabor del amor" w "Pasion de las Pasiones"

GenAI - tekst, obrazy, design 34009110
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Sat 04 Nov 2023, 18:20

Cześć, jakoś się w to nie wciągnąłem, czasem się tylko bawię Chatem GPT.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by gadamzaduzo Sun 05 Nov 2023, 22:05

Jako osoba interesująca się LLMami (Large Language Model) uważam, że ChatGPT to za mało na asystenta. Jak poprosiłem o nazwy wsi fantasy po polsku to byłem bardzo rozczarowany. Ogólnie uważam, że trzeba karmić promptami a najlepiej całymi podręcznikami/stronami o settingu by wypluły coś fajnego. Ogólnie dla mnie przechajpowane :p
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Michał Z. Sun 05 Nov 2023, 22:12

Prosiłem ChatGPT o pomysły do Travellera, długo z nim musiałem gadać, a dawał mi starszną sztampę. Coś tam w końcu wyłuskałem, ale lepiej sobie z tabelek różnych polosować.
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

gadamzaduzo and Władca Piwnicy like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Sun 05 Nov 2023, 23:20

Ja używam Chat GPT (rzadko, bo rzadko, ale jednak) do dwóch rzeczy:

1. Generowanie sztampowego tła, którego mi się nie chce dziobać samemu. Takie wiecie, typowe "wygeneruj mi opis wioski z nazwą karczmy, garścią nazwisk, jakimiś paroma generycznymi wieśniakami itp" - żebym ja mógł po tem wrzucić w to faktycznie istotne szczegóły, jak ważniejsi NPCe, istotne relacje między nimi, główne questy itp. Pozwala mi to zaoszczędzić sobie masę czasu, który poświęciłbym na stworzenie czegoś, co z założenia ma być generic fantasy.

2. Szukanie inspiracji. Rzeczy typu "wygeneruj mi 25 pomysłów na magiczne miecze". A nuż któryś mi się spodoba, albo zainspiruje mnie do stworzenia jakiejś własnej wariacji.

Tak czy inaczej, zawsze jest to dla mnie raczej narzędzie do tworzenia punktów wyjścia, bazowej papki, z której mogę potem ulepić coś bardziej wartościowego.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Hechlok likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Alicja Mon 06 Nov 2023, 01:40

Próbowałam posiłkować się ChatGPT prowadząc Exalted. Nie powiem, łapał specyfikę świata, ale pomysły jakie podpowiadał były bardzo oczywiste i generyczne, w tym systemie same w sobie mało ciekawe. Korzystam do podrzucenia wstępnych inspiracji albo przełamania bloku twórczego, ale nie bardzo się da wycisnąć coś więcej.

Fajnie by było mieć możliwość nakarmić swoje AI tekstem podręczników, żeby rozumiało mechanikę i potrafiło generować BNów z sensownymi statblockami do czegoś innego niż dedeki. Może za jakiś czas.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Mon 06 Nov 2023, 11:06

Jakby tak duzi wydawcy dawali dostęp do AI tworzonych z myślą o generowaniu treści do ich gier to by było spoko. Takie naturalne rozwinięcie popularnych w sieci generatorów.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Tarkis Mon 06 Nov 2023, 11:31

Z ChatGPT trzeba się trochę pobawić - na szczęście w ramach danego czatu pamięta kontekst rozmowy, więc jeśli odpowiedzi są zbyt sztampowe albo kierują się w nie w tą stronę którą chcesz, to można mu odpowiedzieć "give me 3 more ideas, more creative" albo "give it a twist", "less magical, more.mystical" etc. I często fajne rzeczy z tego wychodzą.

Co do wrzucania podręczników jako bazy - notatnik Obsidian ma w nowej wersji genAI który potrafi odpowiadać na podstawie naszych notatek - nie próbowałem jeszcze, ale potencjalnie można by tam lore wrzucić i próbować
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Diabeł Mon 06 Nov 2023, 13:05

gadamzaduzo wrote:Jako osoba interesująca się LLMami (Large Language Model) uważam, że ChatGPT to za mało na asystenta. Jak poprosiłem o nazwy wsi fantasy po polsku to byłem bardzo rozczarowany. Ogólnie uważam, że trzeba karmić promptami a najlepiej całymi podręcznikami/stronami o settingu by wypluły coś fajnego. Ogólnie dla mnie przechajpowane :p
Bo ChatGPT jest modelem językowym, który jest napisany po angielsku. To, że działa po polsku, wynika tylko i wyłącznie z tłumaczenia — czasami jednak widać te niedoskonałości i składnię anglojęzyczną w wypowiedziach po polsku. Chcesz modelu językowego po polsku, musisz napisać model polski. Wink
Diabeł
Diabeł
Level 10
Level 10

Posts : 69
Join date : 2023-11-01
Location : Lądek Zdrój

https://www.twitch.tv/diabelskiewersety

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Michał Z. Tue 07 Nov 2023, 00:05

Tarkis wrote:Z ChatGPT trzeba się trochę pobawić - na szczęście w ramach danego czatu pamięta kontekst rozmowy, więc jeśli odpowiedzi są zbyt sztampowe albo kierują się w nie w tą stronę którą chcesz, to można mu odpowiedzieć "give me 3 more ideas, more creative" albo "give it a twist", "less magical, more.mystical" etc. I często fajne rzeczy z tego wychodzą.

Nie próbowałem GPT-4, tylko tego darmowego GPT-3 i takie podejście niewiele pomagało. W pewnym momencie zaczynał kręcić się w kółko. Opisałem mu trzy poprzednie sesje, prosiłem o dalsze pomysły, a ten ciągle piraci, przemytnicy i złe korpo, zmieniając tylko szczegóły z każdą kolejną iteracją. No niby wokół tego kręci się większość przygód do T. ale w tamtym miejscu mi to nie pasowało.
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Tue 07 Nov 2023, 11:11

No koniec końców to jest tylko trochę bardziej wyszukany generator losowych treści. Jak się mu napisze piętrowego prompta na dwie strony tekstu, to można fajne rzeczy osiągnąć, ale jak mam tyle pisać prompt, to wolę po prostu pisać to, co mam pisać.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Tarkis Tue 07 Nov 2023, 16:18

Nie chcę wyjść na jedynego orędownika GenAI na tym forum, ale te prompty wcale nie muszą mieć kilku stron Wink
Poniżej próba, która zrobiłem właśnie teraz (to pierwszy wynik, nie robiłem innych podejść etc.)

Prompt:

Odpowiedź:
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Hechlok and Diabeł like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Tue 07 Nov 2023, 17:31

Nikt nie twierdzi, że muszą, ale nie da się ukryć, że im bardziej rozbudowany i doprecyzowany prompt, tym większa szansa na odpowiedź spełniającą nasze oczekiwania.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Tarkis likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Hrexandro Tue 07 Nov 2023, 20:42

Tarkis wrote:Nie chcę wyjść na jedynego orędownika GenAI na tym forum, ale te prompty wcale nie muszą mieć kilku stron Wink
Poniżej próba, która zrobiłem właśnie teraz (to pierwszy wynik, nie robiłem innych podejść etc.)

Prompt:

Odpowiedź:

Kurcze, brzmi to na tyle ciekawie, że aż założyłem sobie konto na openai.
Hrexandro
Hrexandro
Level 10
Level 10

Posts : 34
Join date : 2023-11-02
Age : 34
Location : Toruń

https://korbaczrpg.blogspot.com/

Tarkis likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Elan Sun 12 Nov 2023, 21:01

Mi się zdarza korzystać z ChatGPT, żeby pograć sobie w sesje Smile
Poza tym korzystam z Mida, Stable, Dall-E 3, żeby generować postacie/krajobrazy/itemy dla chętnych na zlecenia Wink
Elan
Elan
Level 10
Level 10

Posts : 31
Join date : 2023-11-02
Age : 28
Location : Zielona Góra

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Hrexandro Sun 12 Nov 2023, 21:15

Hrexandro wrote:
Tarkis wrote:Nie chcę wyjść na jedynego orędownika GenAI na tym forum, ale te prompty wcale nie muszą mieć kilku stron Wink
Poniżej próba, która zrobiłem właśnie teraz (to pierwszy wynik, nie robiłem innych podejść etc.)

Prompt:

Odpowiedź:

Kurcze, brzmi to na tyle ciekawie, że aż założyłem sobie konto na openai.

Po kilku dniach zabawy stwierdzam, że jeśli chodzi o próby wyciągnięcia z charGPT 3.5 czegoś kreatywnego, to niestety wychodzi dość słabo. Natomiast do żmudnej obróbki danych i pomocy w programowaniu spisuje się rewelacyjnie.
Hrexandro
Hrexandro
Level 10
Level 10

Posts : 34
Join date : 2023-11-02
Age : 34
Location : Toruń

https://korbaczrpg.blogspot.com/

Skavenloft and gadamzaduzo like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Władca Piwnicy Sun 12 Nov 2023, 21:16


I niech to będzie za cały komentarz odnośnie AI w sesjach...
Przepraszam, a to RPG to jest praca, że trzeba sobie ułatwiać? Wymyślanie i kminienie, przygotowania do sesji - to dla mnie frajda mistrzowania, a nie smutny obowiązek, dla którego szukam sobie ułatwień.
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Skavenloft Sun 12 Nov 2023, 21:21

Władca Piwnicy wrote:Przepraszam, a to RPG to jest praca, że trzeba sobie ułatwiać? Wymyślanie i kminienie, przygotowania do sesji - to dla mnie frajda mistrzowania, a nie smutny obowiązek, dla którego szukam sobie ułatwień.

Można jedne aspekty prepu lubić bardziej, a inne mniej. Można użyć AI, czy też jednego z bazyliona dostępnych w sieci generatorów... właściwie wszystkiego, żeby mieć z głowy mniej istotne, a często żmudne etapy przygotowań, i móc skupić się na tym, co sprawia nam frajdę, satysfakcję czy też jest na tyle istotne, że warto nad tym dłużej przysiąść. Jedni lubią sobie cały tydzień rysować loch, a inni wolą kliknąć "generuj podziemia" i spędzić ten tydzień na rozpisywaniu NPCów. Albo na wymyślaniu skarbów. Albo na szlifowaniu dykcji. Każdemu jego truciznę. Ja na przykład jak chcę w coś zagrać, to często piszę specjalnie w tym celu nową grę i dla wielu osób to jest pewnie strasznie dziwne, kiedy można wziąć coś gotowego.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Tarkis, Elan and gadamzaduzo like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by gadamzaduzo Mon 13 Nov 2023, 00:59

Można podejść do ekstremum i uznać, że gotowe scenariusze, settingi, czy tabele losowe to pójście na łatwiznę i zabieranie sobie frajdy z gry. Jeśli coś może mi wygenerować losowe nazwy miast skandynawskich albo mapy kontynentów, to chętnie tego użyje(choć ludzkie tabele są zazwyczaj lepsze).

Kiedyś słyszałem o całkowitym zastąpieniu MG przez AI. Mam jedno pytanie. Nie lepiej zagrać już w baldura?
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Alicja Mon 13 Nov 2023, 02:03

Skavenloft wrote:Można jedne aspekty prepu lubić bardziej, a inne mniej.[...]

Można też, zupełnie prozaicznie, mieć mało czasu na prep.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft, Brzozenwald, Tarkis and gadamzaduzo like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Tarkis Mon 13 Nov 2023, 13:47

Władca Piwnicy wrote:Przepraszam, a to RPG to jest praca, że trzeba sobie ułatwiać? Wymyślanie i kminienie, przygotowania do sesji - to dla mnie frajda mistrzowania, a nie smutny obowiązek, dla którego szukam sobie ułatwień.

Trochę chochoł - pomijając już to co napisał Skavenloft o tym, ze można AI potraktować jako alternatywę dla tabel, to nie widzę dlaczego założyłeś "używam narzędzia, które tworzy teskt => mistrzowanie to dla mnie smutny obowiązek".
Dodatkowo, pozostałe przykłady, które podałem w pierwszym poście sa tworzone albo jako gracz, albo jako ilustracja AP po sesji Smile
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Skavenloft and Alicja like this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Alicja Mon 13 Nov 2023, 16:54

gadamzaduzo wrote:Kiedyś słyszałem o całkowitym zastąpieniu MG przez AI. Mam jedno pytanie. Nie lepiej zagrać już w baldura?

Próbowałam tego z ciekawości raz czy dwa razy, bo są takie AI dostępne w necie (AI Dungeon chociażby). Zdecydowanie lepiej zagrać w baldura. AI się gubi, zapomina o wcześniejszych wydarzeniach/ignoruje je, wyciąga nagle z tyłka dygresje lub nowe elementy niepasujące do fabuły, nie popycha w zasadzie w ogóle samo akcji do przodu a tylko piłuje bieżącą scenę, no i paskudnie łatwo degeneruje w stronę seksbota (podejrzewam, że jest tak nauczone przez masę użytkowników...). Na ten moment - stanowczo szkoda tracić czas w ten sposób.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Władca Piwnicy Mon 13 Nov 2023, 19:59

Chodziło mi konkretnie o skorzystanie z pomocy "maszyny", a nie materiałów wytworzonych przez innego człowieka. Tak w ramach jasności Cool
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Elan Tue 14 Nov 2023, 01:25

gadamzaduzo wrote: [...]
Kiedyś słyszałem o całkowitym zastąpieniu MG przez AI. Mam jedno pytanie. Nie lepiej zagrać już w baldura?

Nie pójdzie mi Baldur 3 na kompie, sorry XD
Elan
Elan
Level 10
Level 10

Posts : 31
Join date : 2023-11-02
Age : 28
Location : Zielona Góra

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Alicja Tue 14 Nov 2023, 02:13

Elan wrote:Nie pójdzie mi Baldur 3 na kompie, sorry XD

Zapoznaj się z Geforce Now. Z nim pójdzie nawet na ziemniaku. I każda inna gra którą obsługują również.
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Back to top Go down

GenAI - tekst, obrazy, design Empty Re: GenAI - tekst, obrazy, design

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum