Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chuchanie na kostki i inne sposoby oszukiwania:

2 posters

Go down

Chuchanie na kostki i inne sposoby oszukiwania: Empty Chuchanie na kostki i inne sposoby oszukiwania:

Post by CLavish Sun 03 Dec 2023, 21:06

* Niby chucha się na szczęście, ale ścianka na którą chuchniesz teoretycznie staje się bardziej lepka, dlatego chuchnięcie w 1 na k6 zwiększa szansę że kość "przylepi się" na wyniku 6, nie? Smile

* Jak byłem młodszy to próbowałem numeru ze ścieraniem narożników, ale brakuje mi umiaru w życiu i w tym przypadku też wyszła beka.

* Dobrym patentem podzielił się ktoś kiedyś tu albo na peju Skavenlofta: przy rzucie wieloma kostkami rzucając drugą można spróbować zmienić niekorzystny wynik który już wpadł na pierwszej. W tym konkretnym wpisie człowiek w rzucie k100 próbował wyczekać wynik k% i ewentualnie walić w niego k10. To dałoby się wykorzystać w każdym rzucie wieloma kostkami, pozostaje kwestia wytrenowania tego do wyglądu naturalnej sytuacji Very Happy


Jakie jeszcze znacie sposoby kantowania?
Czy jak kupisz kostkę, która jest w jakiś sposób niewyważona i daje np. lepsze wyniki - wiesz o tym - to granie nią jest kantowaniem? No przecież taka się kupiła...
CLavish
CLavish
Level 10
Level 10

Posts : 12
Join date : 2023-11-01

Back to top Go down

Chuchanie na kostki i inne sposoby oszukiwania: Empty Re: Chuchanie na kostki i inne sposoby oszukiwania:

Post by Tarkis Mon 04 Dec 2023, 12:28

Najlepszy hack, żeby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki na kostkach to "fail forward" i nastawienie, że porażka na kościach nie oznacza porażki gracza i jego postaci, lecz ciekawy twist, wyzwanie lub komplikację, które pchną akcję na nieoczekiwane (i potencjalnie ciekawe) tory Smile

Ale można też oczywiście stosować więzienie dla kostek, które wyrzucają za dużo "1", albo trzymać na specjalną okazję k6, na której dawno nie wypadło "6", bo "jest już naładowana". To each their own poison
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

CLavish likes this post

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum