Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

5 posters

Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Michał Z. Fri 17 Nov 2023, 12:31

Pytałem już tu i tak, mam już swoje typy, ale mogę zapytać i tutaj, może ktoś podrzuci coś ciekawego.
Co by drogie towarzystwo poleciło do ogrywania staroszkolnych modułów?
Wiem dokładnie czego nie chcę: dedekoidy (nie po drodze mi z AC, HP, poziomami, klasami, komórkami czarów), MotO (no nie lubię), PbtA (tyż nie lubię). Najlepiej bazujące na umiejkach, bazowy rzut xKx (wolę krzywe, niż płaski rozkład podobieństwa) na wszystko, żadnych dziwacznych ograniczeń typu - nie można rzucać czarów w zbroi.
Jak dotąd mam Advanced Fighting Fantasy 2e (prowadziłem jedną sesję, było ok, ale parę rzeczy mi zgrzyta, chociaż na tą chwilę to najlepszy kandydat). Sword of Cepheus (prowadziłem, generalnie całkiem spoko, ale nie pasują mi zmiany w mechanice, wróciłem z bazową mechaniką do CE SRD, no i magia taka se, wymaga trochę pracy, kandydat nr 2), Mini-Six (tylko czytałem, wygląda obiecująco, ale muszę sobie system do fądry ulepić - gram tylko online). OpenQuest (podobnie do poprzednika, no i jeszcze k100 i trzeba magię trochę przyciąć). Myślę jeszcze nad Drakar och Demoner (na papierze wyglądał idealnie, ale jakoś nie pykło, prowadziłem dwie sesje i niezbyt mi się podoba) i Forbidden Lands (nie jestem przekonany, ale może spróbuję). Problem z ostatnimi, to tabele ataków potworów, tego się nie da tworzyć w locie przy konwersji potworów ze starych dedeków.
Idealnie by było znaleźć coś, co wezmę i zacznę grać, bez zmian i przeróbek, a jakby jeszcze był system na fądry, to już w ogóle.
Zdaję sobie sprawę, że z tymi wymaganiami, to najprawdopodobniej jestem skazany na robienie własnego ulepa, ale może jakimś cudem jest coś, co mi spasuje.
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Brzozenwald Fri 17 Nov 2023, 14:16

Ja serio nie widzę powodu, by tę kupę przygód na dedekoidy grać na czymś innymi niż dedekoidy, przynajmniej bez ogromu konwersji. Mozna zawsze wziąć coś niecrunchowego i freeformowego (jak PROLE czy FU). Ale chyba nie o to Ci chodzi Razz
Brzozenwald
Brzozenwald
Level 100
Level 100

Posts : 136
Join date : 2023-11-01
Location : Gduńsk

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Michał Z. Fri 17 Nov 2023, 14:28

Eeee, przy SoCu i AFF konwersję robiłem niemal w locie, czary chwilę pomyślunku wymagały. Poza tym, jeśli jest w miarę rozbudowany bestiariusz to się stamtąd staty bierze. To nie jest problem, a dedekoidów po prostu nie lubię.
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Brzozenwald likes this post

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Zennon Fri 17 Nov 2023, 20:12

Warlock! jest na foundry i mechanicznie to FF na k20.

Zennon
Level 10
Level 10

Posts : 58
Join date : 2023-11-01

Michał Z. likes this post

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Michał Z. Sat 18 Nov 2023, 16:41

Zennon wrote:Warlock! jest na foundry i mechanicznie to FF na k20.
Znam, jednak bardziej mi AFF leży Cool
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Adam Tue 28 Nov 2023, 22:46

Jest trophy gold ale to podobne do pbta
Adam
Adam
Level 10
Level 10

Posts : 50
Join date : 2023-11-03
Age : 30
Location : Warszawa

https://konkwistadorzy.blogspot.com

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Skavenloft Tue 28 Nov 2023, 23:42

Ja by pewnie polecił wszelakie małe gierki: Macabre, Maze Rats, Bastards, PROLE — te sprawy. Chyba, że szukasz czegoś głębszego i z rozbudowanym rozwojem, to wtedy niekoniecznie.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów. Empty Re: Niededekoid do ogrywania OSRowych modułów.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum