Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erpegowe zabobony

5 posters

Go down

Erpegowe zabobony Empty Erpegowe zabobony

Post by Skavenloft Sat 11 Nov 2023, 17:56

W erpegówku funkcjonuje trochę erpegowych zabobonów, mitów i przesądów. Najprostszy przykład to popularne w rozmaitych grach (nie tylko fabularnych) chuchanie na kości, ale jest też wiele innych. Na przykład mycie kostek, żeby pozbyć się wpływu pechowej/źle życzącej osoby. Wiara, że po kilku niskich rzutach pod rząd musi trafić się proporcjonalnie wyższy. Pilnowanie szczęśliwej kości, której nie można pożyczać. Wykonywanie 100 rzutów botem na discordzie, żeby go "skalibrować". Znacie jeszcze jakieś?
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Adam likes this post

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Adam Sat 11 Nov 2023, 17:58

Wynik rzutu się nie liczy jak kostka się nie potoczyła - coś jak wiara w istnienie Sił Fortuny, które mają okazję zadziałać tylko wtedy, jak kostka się toczy.

Inne które mi się zdarza - wiara w to, że kostka na której regularnie wypadają kiepskie rzuty jest "pechowa" i trzeba ją zmienić na inną.
Adam
Adam
Level 10
Level 10

Posts : 50
Join date : 2023-11-03
Age : 30
Location : Warszawa

https://konkwistadorzy.blogspot.com

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Alicja Sat 11 Nov 2023, 18:20

Słyszałam o tych zabobonach, natomiast nigdy mi się nie zdarzyło spotkać kogoś, kto by w nie faktycznie wierzył. Nawet "a bo się nie potoczyła" słyszałam tylko w sytuacji kiedy ktoś chciał wyżebrać powtórzenie słabego rzutu. Wszelkie wybieranie szczęśliwych kostek, "więzienia" dla źle rzucających itd to po prostu żarty.

A pilnowanie na sesji swoich kostek ma sens o tyle, że jak każdy rzuca czymkolwiek co mu się nawinie pod rękę, to potem po sesji trzeba swoich szukać i nie zawsze się znajduje (albo pojawiają się różnice zdań co do własności kostki jeśli ktoś miał podobną).
Alicja
Alicja
Level 10
Level 10

Posts : 66
Join date : 2023-11-01
Age : 40
Location : Zagranico

Skavenloft and CLavish like this post

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Jagmin Sat 11 Nov 2023, 20:35

Moi gracze to mnie zazwyczaj winili za swój pech, więc nie mam żadnego zabobonu. Za to podoba mi się zasada żeby rzucać na karcie postaci i jak kość wypadnie poza jej obręb to rzucamy jeszcze raz. Nie jest to żaden zabobon, ale z drugiej strony nie idzie za tym żadna logika, więc uznaję to za dobry obyczaj przy stole.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Władca Piwnicy Sun 12 Nov 2023, 12:03

Nie wiem, czy to jest zabobon, ale mamy zasadę kość - stół; w sensie, że jak spada kość ze stołu, to wynik się nie liczy.
Odnośnie kości, to miałem Graczkę, która nikomu nie pozwalała dotykać swoich kości; nieważne, MG czy Współgracz - nikt nie mógł.
Władca Piwnicy
Władca Piwnicy
Level 10
Level 10

Posts : 48
Join date : 2023-11-09
Location : gdzieś w Piwnicy

Skavenloft, Jagmin and CLavish like this post

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Jagmin Sun 12 Nov 2023, 17:43

Władca Piwnicy wrote:Odnośnie kości, to miałem Graczkę, która nikomu nie pozwalała dotykać swoich kości; nieważne, MG czy Współgracz - nikt nie mógł.
To się nazywa dbanie o higienę. Ja ją rozumiem, choć nie mam takich oporów.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Erpegowe zabobony Empty Re: Erpegowe zabobony

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum