Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

5 posters

Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by gadamzaduzo Sun 05 Nov 2023, 21:57

Ostatnio sobie pogrywam w CWD ale jest w nim problem. Gra jest na tyle skomplikowana, że posiadanie fizycznej karty postaci jest niemożliwe (oraz jest średnio zaprojektowana). Potrzebowałem zrobić cyfrową kartę postaci inspirowaną DnD Beyond. Wymaganie które uważam za ważne przy tworzeniu takiej karty:
  • przyjemne korzstanie na telefonie - excel i wiele VTT już są skreślone Smile
  • synchronizacja w chmurze - jako mistrz gry chcę mieć dostęp w tym samym momencie co gracz albo przynajmniej, żebyśmy mogli się wymieniać bez problemu
  • modyfikowalność - może być trochę skomplikowane ale chciałbym móc stworzyć wzór karty. Jeśli gram w CoC w nieoczywistych czasach to zmienić umiejętności, gram w DnD ale mam houserule które chciałbym wprowadzić do karty itp.
  • interaktywność - guzik do odpoczynku, resetowania ilości zaklęć, zmieniania statystyk w zależności od stanów


Może jestem marzycielem ale większość wymagań spełnia Notion. Niestety nie można tam mieć tak zaawansowanych skryptów jak w excelu ale na podstawy mi starcza. Jeśli będę potrzebował bardziej takiego narzędzia, to pewnie kiedyś je zrobie.
Czy macie jakieś niecodzienne narzędzia których używacie do ułatwienia życia jeśli chodzi o karty oraz co uważacie za potrzebne ale za całkowity badziew w takich narzędziach/aplikacjach.
Moim zdaniem symulacja rzucania kości jest totalnie bezużyteczne jeśli grasz przy stole
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Jagmin likes this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by Skavenloft Sun 05 Nov 2023, 23:26

Podejrzewam, że część osób może uznać to za barbarzyństwo, ale ja zazwyczaj otwieram PDF kartą postaci w gimpie i bazgram po niej pędzlem albo narzędziem "wstaw tekst". Tak, zdaję sobie sprawę, że jest to krojenie mortadeli gaśnicą i tak, jestem z siebie dumny.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Jagmin, Elan and gadamzaduzo like this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by Sakumiak Sun 05 Nov 2023, 23:48

Nie bawiłem się tym i nie wiem ile wymagań z wymienionych spełnia, ale z tego co wiem działa na telefonie i można tworzyć własne szablony kart postaci.
https://charactersheetonline.com
Sakumiak
Sakumiak
Level 1
Level 1

Posts : 9
Join date : 2023-11-02

Skavenloft and Jagmin like this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by Brzozenwald Mon 06 Nov 2023, 00:29

Ja preferuje pdf edytowalny, albo czystą kartke. Ostatnio gram w exelu, jest to wygodne, ale najbardziej lubie czystą kartkę.

Kilka razy zdarzyło mi sie zrobic wlasną karte dla graczy bo ta z gry byla taka se, albo nie nadawala sie do wlania w nią edytowalnych textboxów.
Brzozenwald
Brzozenwald
Level 100
Level 100

Posts : 136
Join date : 2023-11-01
Location : Gduńsk

Skavenloft and Jagmin like this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by Jagmin Mon 06 Nov 2023, 08:58

Ja jestem w głównej mierze tradycjonalistą i lubię papier, co nie znaczy, że nie miałem styczności z elektronicznymi kartami. Kiedyś, u zarania dziejów, używało się tzw. generatorów postaci. To były programy do tworzenia, ale także i rozwoju postaci do danej gry. Był taki do Wiedzmina Gry Wyobraźni i paru innych. Jakiś czas temu istniała także online'owa karta postaci do Warhammera. Sam przetłumaczyłem kartę interaktywną do Fate Core (https://tekronicum.pl/test/fate-karta/), która jest tylko do wypełnienia i wydrukowania. Jednak dla mnie karta to także wizytówka gry. Jeżeli jest źle wykonana lub niefunkcjonalna, albo wymaga złożonych obliczeń to znak, że gra jest po prostu niedopracowana. Owszem są gry, do których fani tworzą całe dzienniki postaci, ale same w sobie te gry nie wymagają tego. CWD niby też, ale jak zauważył autor wątku to nie działa na papierze. Więc wyjścia są dwa: albo uprościć system, by karta papierowa (lub zwykła edytowalna) miała sens, albo od razu sprzedawać taką grę z odpowiednią elektroniczną kartą. Tego drugiego podejścia jeszcze nie widziałem.

Co do uniwersalności takich elektronicznych kart to byłoby to praktycznie niemożliwe do realizacji, bo w najlepszym razie całe zaplecze obliczeniowe byłoby po stronie osoby dodającej kartę. Swoją drogą kilka ładnych lat temu zastanawiałem się jak dodać do serwisu Kartmistrz możliwość tworzenia edytowalnych kart oraz zapisywania ich po wypełnieniu. Taki hosting postaci. Niestety nie wymyśliłem nic od tamtej pory. Zadanie wydaje mi się zbyt trudne.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by gadamzaduzo Mon 06 Nov 2023, 10:25

Sakumiak wrote:Nie bawiłem się tym i nie wiem ile wymagań z wymienionych spełnia, ale z tego co wiem działa na telefonie i można tworzyć własne szablony kart postaci.
https://charactersheetonline.com

WOW
Wygląda jak idealne dla mnie rozwiązanie. Widzę, że świeży projekt. Jak będę miał czas to chętnie potestuje Very Happy
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Skavenloft, Jagmin and Sakumiak like this post

Back to top Go down

Uniwersalne, cyfrowe karty postaci Empty Re: Uniwersalne, cyfrowe karty postaci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum