Forum erpegowe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

+4
Skavenloft
Jagmin
Headbanger
Diabeł
8 posters

Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Diabeł Fri 03 Nov 2023, 09:39

Ostatnio czytałem kilka wypowiedzi o tym, że Fallout 2d20 jest do dupy, słaby itp. Zastanawia mnie, jakie są wasze główne zarzuty wobec tej gry? Chętnie posłucham co tam wam się nie podoba.
Diabeł
Diabeł
Level 10
Level 10

Posts : 69
Join date : 2023-11-01
Location : Lądek Zdrój

https://www.twitch.tv/diabelskiewersety

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Headbanger Fri 03 Nov 2023, 10:58

Mechanika jest strasznie słaba. Punkty akcji jako kolejna metawaluta obok momentum wprowadza zamieszanie i dzięki niezbalansowanym perkom łatwo o przepackie buildy, które powodują, że inna broń i taktyka nie ma sensu. Betatestowałem tę grę i łapaliśmy się co chwilę za głowę. Ostatecznie przez covid testy zawieszono i wydali grę tak jak była w becie w zasadzie bez poprawek innych niż literówki. Jakość jest bardzo niska. Mało tego, jest to w zasadzie 1 do 1 adaptacja F4 ignorująca wszystko co było wcześniej.
Headbanger
Headbanger
Level 10
Level 10

Posts : 38
Join date : 2023-11-01
Age : 36
Location : Opole

Alicja likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Jagmin Fri 03 Nov 2023, 11:23

Odpowiem krótko - 2d20.

Dłuższa odpowiedź. Nie znam tej gry tylko dlatego, że poznałem 2d20 i owe niepochlebne opinie na temat gry. Nie odważyłem się na sentymentalna podróż na pustkowia z tego samego powodu, z którego nie mam w swojej kolekcji także Conana. Można powiedzieć, że instynktownie mnie odpychają gry z tą samą mechaniką. Trochę to takie podejście w stylu "po co, skoro jest Warhammer", bo jak już mam jedną grę 2d20 to reszta dla samego świata nie jest już tak atrakcyjna. Nie mówiąc już o tym, że właśnie ograniczenie się tylko do tego co było w Fallout 4 nie jest aż tak atrakcyjne, bo akurat ta część nie jest poważana wśród fanów. Osobiście lubiłem tę cześć na PC, ale to nie znaczy, że to samo wyjdzie w RPG. Szczególnie, że tam pozbyto się umiejętności na rzecz perków i zmieniono ekonomię AP, której nie da się przełożyć na RPG. Więc w mojej opinii dostaliśmy coś falloutopodobnego, co ma wyglądać jak dobra gra, ale nawet z zewnątrz to się nie trzyma kupy.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Skavenloft Fri 03 Nov 2023, 13:25

Prawdę mówiąc, to nigdy nie byłem jakimś specjalnym fanem Fallouta, a jak się dowiedziałem, że erpeg ma robić Modiphius, znany z brakoróbstwa, słabej redakcji, nieergonomicznych podręczników i badziewnej mechaniki 2d20, to stwierdziłem, że nie chcę fanem Fallouta zostawać.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Kisiel Tue 07 Nov 2023, 00:27

Mówiąc jako człowiek który lubi gry na 2d20 - Fallout ssie. Serio. Jest rozkopany, rozgrzebany i ewidentnie niedokończony. Ta gra na premierę powinna siedzieć jeszcze parę miesięcy w testach i balansowaniu, gdy przeglądałem pdfy wprost widziałem paskudne exploity i nawet nie musiałem się wczytywać. Nie ma najmniejszego sensu kupować tak strasznie "zbugowanego" erpega.

No i ograniczenie settingu do F4 też uważam za strzał w stopę, ale tutaj to nwm, może takie a nie inne licencje dali radę wynegocjować.
Nie mam natomiast pojęcia czy potem nie było jakiejś erraty czy innych poprawek.
Kisiel
Kisiel
Level 10
Level 10

Posts : 17
Join date : 2023-11-06

Skavenloft and Headbanger like this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Jagmin Fri 10 Nov 2023, 20:00

Kisiel wrote:Mówiąc jako człowiek który lubi gry na 2d20 - Fallout ssie. Serio. Jest rozkopany, rozgrzebany i ewidentnie niedokończony. Ta gra na premierę powinna siedzieć jeszcze parę miesięcy w testach i balansowaniu, gdy przeglądałem pdfy wprost widziałem paskudne exploity i nawet nie musiałem się wczytywać. Nie ma najmniejszego sensu kupować tak strasznie "zbugowanego" erpega.

Czemu mam wrażenie, że to pasuje do każdej nowej gry na 2d20? Już się to mówiło przy Mutant Chronicles, Johnie Carterze i Conanie. Czy ten system naprawdę jest aż tak słaby? Czemu w to w takim razie brną i czemu tylu ludzi jednak w to gra?
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Headbanger Sat 11 Nov 2023, 00:06

To raczej zależy jak autorom wyjdzie. Z tego co słyszałem taki np. Homeworld jest świetnie zrobiony. Czy naprawdę? Nie wiem. Musiałbym pograć.
Headbanger
Headbanger
Level 10
Level 10

Posts : 38
Join date : 2023-11-01
Age : 36
Location : Opole

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Skavenloft Sat 11 Nov 2023, 00:25

Z tego co zaobserwowałem i z opinii przeczytanych w sieci — bo oni te gry robią najzwyczajniej w świecie na odpierdziel. Owszem, zdarza im się zrobić coś solidnego i dopracowanego, ale sporą część podręczników robią metodą "wyrwać jakąś licencję, która akurat staniała, szybko wydać i sprzedać, zanim ludzie się zorientują, że to napisane na kolanie, powtórzyć całą operację".
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Alicja and Kisiel like this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Kisiel Sat 11 Nov 2023, 13:29

Skavenloft wrote:Z tego co zaobserwowałem i z opinii przeczytanych w sieci — bo oni te gry robią najzwyczajniej w świecie na odpierdziel. Owszem, zdarza im się zrobić coś solidnego i dopracowanego, ale sporą część podręczników robią metodą "wyrwać jakąś licencję, która akurat staniała, szybko wydać i sprzedać, zanim ludzie się zorientują, że to napisane na kolanie, powtórzyć całą operację".

Mam w sumie takie samo wrażenie, są w Modi projekty które chcą robić (Diuna, Conan, John Carter) i takie które robią żeby zarobić (Dishonored (ktoś wogle o tym pamięta wogle?, Fallout)
Kisiel
Kisiel
Level 10
Level 10

Posts : 17
Join date : 2023-11-06

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Tarkis Sat 11 Nov 2023, 13:49

Kupiłem Dishonored licząc na pomysły do wykorzystania w BitD i... nic nie dostałem. Praktycznie 1:1 lore z gier i opisany w mało inspirujący sposób. A szkoda
Tarkis
Tarkis
Level 10
Level 10

Posts : 46
Join date : 2023-11-01
Age : 39
Location : Kraków

https://sites.google.com/view/twojestarerpg

Kisiel likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Skavenloft Sat 11 Nov 2023, 16:14

Kisiel wrote:John Carter
Ta gra to był płonący śmietnik i to taki ze starą oponą, wybuchającymi pampersami i szczurami roznoszącymi dżumę.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Kisiel Sat 11 Nov 2023, 16:28

Skavenloft wrote:
Kisiel wrote:John Carter
Ta gra to był płonący śmietnik i to taki ze starą oponą, wybuchającymi pampersami i szczurami roznoszącymi dżumę.
O patrz, a ja słyszałem same pozytywy w banieczce :/ Ale jestem skłonny uwierzyć, nie czytałem
Kisiel
Kisiel
Level 10
Level 10

Posts : 17
Join date : 2023-11-06

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Skavenloft Sat 11 Nov 2023, 17:08

Próbowaliśmy w to grać ze stałą drużyną. Podręcznik był niewygodny w obsłudze - poziomy układ, niedobór wyróżnień, zasady rozrzucone po całej książce, poczucie chaosu i zagubienia na każdej stronie. Mechanika do luftu - akurat na tyle rozbudowana, żeby nie dało się jej w lot załapać, a jednocześnie na tyle uproszczona i uboga, że po paru sesjach nie ma czym grać. Scenariusz z podręcznika na przemian boleśnie liniowy i lekceważąco aróbtacochcetowy. Świat fajny, ilustracje fajne, ale nijak to nie ratuje reszty. Nagrywaliśmy z ekipą swoje prób grania w to, ale szczerze nie mogę polecić seansu, bo to są po prostu godziny użerania się z grą, która ewidentnie nie podeszła ani mi ani graczom.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Brzozenwald likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Jagmin Sat 11 Nov 2023, 17:36

Czyli jednak mechanika nie do końca jest uniwersalna? Bo pamiętam na początku to 2d20 traktowano jak objawienie. Nie wiem czy jakiś nagród nie zdobyła.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Skavenloft Sat 11 Nov 2023, 17:47

Słyszałem, że z różnymi iteracjami tego silnik bywa bardzo różnie, ale carterowa wersja zniechęciła mnie na tyle, że nie zdecydowałem się na testowanie innych.
Skavenloft
Skavenloft
Admin

Posts : 406
Join date : 2023-11-01
Age : 35
Location : Jelenia Góra

http://fajerbol.pl/

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by gadamzaduzo Sat 11 Nov 2023, 17:56

Kisiel wrote:Jest rozkopany, rozgrzebany i ewidentnie niedokończony. Ta gra na premierę powinna siedzieć jeszcze parę miesięcy w testach i balansowaniu, gdy przeglądałem pdfy wprost widziałem paskudne exploity i nawet nie musiałem się wczytywać. Nie ma najmniejszego sensu kupować tak strasznie "zbugowanego" erpega.
Brzmi jak idealne odwzorowanie Fallaouta 4 Laughing
gadamzaduzo
gadamzaduzo
Level 10
Level 10

Posts : 37
Join date : 2023-11-04

Headbanger, Alicja and Kisiel like this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Jagmin Sat 11 Nov 2023, 20:39

Fallout 4 przynajmniej działał. Nie to co Fallout 76. Mam wrażenie, że twórcy RPG bardziej poszli w tę stronę.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Kisiel Sat 11 Nov 2023, 21:34

Jagmin wrote:Czyli jednak mechanika nie do końca jest uniwersalna? Bo pamiętam na początku to 2d20 traktowano jak objawienie. Nie wiem czy jakiś nagród nie zdobyła.

Nie no zamysł jest dobry, choć na pewno nie każdemu podejdzie, całość opiera się na metawalutach jednak. To że ją chrzanią co drugą grę średnio to inna sprawa xD
Kisiel
Kisiel
Level 10
Level 10

Posts : 17
Join date : 2023-11-06

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Michał Z. Sat 11 Nov 2023, 21:43

Kisiel wrote:To że ją chrzanią co drugą grę średnio to inna sprawa xD
Które implementacje są dobrze zrobione? Serio pytam, bo mam Conana, Diunę i Kroniki Mutantów, ale przez żaden nie przebrnąłem.


Last edited by Michał Z. on Mon 13 Nov 2023, 13:27; edited 1 time in total
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Skavenloft and Brzozenwald like this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Kisiel Sat 11 Nov 2023, 21:59

Michał Z. wrote:
Kisiel wrote:
Jagmin wrote:To że ją chrzanią co drugą grę średnio to inna sprawa xD
Które implementacje są dobrze zrobione? Serio pytam, bo mam Conana, Diunę i Kroniki Mutantów, ale przez żaden nie przebrnąłem.

O widzisz, a ja Conana szczerze uwielbiam, Diunę wstępnie lubię, ale chciałbym ją lepiej jeszcze ograć i wypróbować więcej mechanik. O tej dwójce ludzie wypowiadają się pozytywnie. Mutantów nie czytałem, nie znam, nie za bardzo mnie interesują. Co do reszty: well, StarTrek ponoć dobre, Achtung Chthulhu wyglało mi na reskin Conana na podstawie startera, co do Homeworlda to widziałem mieszane opinie, Dishonored jest słabe i robione na kolanie ewidentnie, Infinity ma dużą linię więc niby musiało pójść, ale tutaj narzekanie też słyszałem. No i Fallout to imho najgorsza iteracja tego systemu.
Kisiel
Kisiel
Level 10
Level 10

Posts : 17
Join date : 2023-11-06

Michał Z. likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Jagmin Mon 13 Nov 2023, 12:51

Jagmin wrote:To że ją chrzanią co drugą grę średnio to inna sprawa xD
Oj Jagmin tego nie napisał.
Jagmin
Jagmin
Level 100
Level 100

Posts : 126
Join date : 2023-11-01
Location : Niedaleka przyszłość

https://tekronicum.pl

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Michał Z. Mon 13 Nov 2023, 13:14

Jagmin wrote:Oj Jagmin tego nie napisał.
Oj przepraszam, popsułem cytowanie.
Michał Z.
Michał Z.
Level 10
Level 10

Posts : 65
Join date : 2023-11-02
Location : Wrocław

Jagmin likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Headbanger Tue 14 Nov 2023, 13:20

Kroniki mutantów są ok, grałem i było fajnie. Diuna jest fundamentalnie zepsuta i przez zmniejszenie akcentu ze skilli na "motywacje" sprytne meta wywraca system za każdym razem.
Headbanger
Headbanger
Level 10
Level 10

Posts : 38
Join date : 2023-11-01
Age : 36
Location : Opole

Skavenloft likes this post

Back to top Go down

Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20? Empty Re: Co nie podoba się wam w Falloucie 2d20?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum